जाडोमा कारण बन्द नाक खोल्न प्याज फाइदाजनक, जान्नुहोस् कसरी प्रयोग गर्ने ?

वास्तवमा चिसो मौसमका कारण भाइरस र ब्याक्टेरियाको आक्रमणले नाक बन्द भएर धेरैलाई सताउने गर्छ । यिनीहरूको सङ्क्रमण हुँदा नाक भित्रको झिल्ली सुन्निन्छ र यस कारणले नाक बन्द हुन्छ । नाक बन्द हुँदा सास फेर्न धेरै गाह्रो हुन्छ । रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता कमजोर भएका मानिसमा यो समस्या धेरै देखिन्छ । नाक बन्द हुँदा मानिसहरु सबै प्रकारका घरेलु उपचार वा औषधि सेवन गर्छन् । नाक बन्द हुने समस्यामा प्याजको प्रयोग निकै फाइदाजनक हुन्छ । प्याजको प्रयोगले नाक बन्द हुने समस्याबाट तुरुन्तै छुटकरा मिल्छ । यस बारे विस्तृत जानकारी लिऔँ ।

नाक बन्द हुँदा प्याज

Dhangadhi_Sub-Metropolitan City Suvakamana 2081

प्याज हरेक घरमा सलाद र तरकारी बनाउन प्रयोग गरिन्छ । यसमा पाइने गुण र पोषक तत्व स्वास्थ्यका लागि निकै फाइदाजनक मानिन्छ । प्याजमा रहेको गुणका कारण यसलाई आयुर्वेद र परम्परागत चिकित्सामा परापूर्वकालदेखि प्रयोग गर्दै आएको छ । प्याजमा भिटामिन, मिनरल्स र अन्य धेरै गुण हुन्छ । बन्द भएको नाक खोल्न प्याजको रस र बोक्राको प्रयोग निकै फाइदाजनक हुन्छ । प्याजमा एन्टिबायोटिक, एन्टि–माइक्रोबियल, कार्मिनेटिभ गुण हुन्छ जसले शरीरलाई संक्रमण र रोगबाट बचाउन निकै फाइदाजनक हुन्छ । यसबाहेक यसमा पाइने सल्फर, फाइबर, पोटासियम र भिटामिनको मात्राले शरीरलाई पोषण दिन्छ ।

Gaurishankar Dental

नाक बन्द हुने समस्यामा प्याज कसरी प्रयोग गर्ने ?

नाक बन्द हुने समस्यामा प्याजको रस र यसको बोक्राको प्रयोग निकै फाइदाजनक हुन्छ । नाक बन्द हुने समस्याबाट छुटकारा पाउन यी उपाय अपनाउन सक्नुहुन्छ–

१. नाक बन्द हुने समस्यामा प्याजको बोक्रालाई ४ देखि ५ मिनेटसम्म सुँघ्दा फाइदा हुन्छ । यसमा पाइने गुणले नाकलाई राहत दिन्छ ।

२. नाक बन्द हुने समस्यामा पनि प्याजको रसको प्रयोग निकै फाइदाजनक मानिन्छ । यस्तो समस्यामा रातो प्याजको रस निकालेर त्यसको केही थोपा नाकमा हाल्नुहोस् । यसो गर्नाले तत्काल लाभ मिल्नेछ ।

प्याजमा पाइने गुणले नाक भित्र हुने ब्याक्टेरिया र भाइरसलाई हटाउने काम गर्छ । यसको प्रयोगले तपाईंको नाक भित्रको झिल्लीमा सुन्निने समस्यालाई कम गर्छ र धेरै हदसम्म राहत प्रदान गर्छ ।

DHN_Aaglagi
सम्बन्धित
Loading...