धनगढीमै इलेक्ट्रिक स्कुटर पाइने , यस्ता छन् फिर्चस

धनगढी । अब धनगढीमै इलेक्ट्रिक स्कुटर, पाइने भएका छन् । धनगढी उपमहानगरपालिका–५ को तारानगरमा रहेको आरोग्य मोटर्स प्रालीले इलेक्ट्रिक स्कुटी बजारमा ल्याएको हो । तारानगरस्थित हिमशिखर सहकारीको भवनमा मुख्य सोरुम सञ्चालन गरिएको छ ।

 


आरोग्य मोटर्सका प्रबन्धक रविन्द्र मगरले जापनिज प्रविधिबाट निर्मित युरोपियन स्ट्यान्डरमा बनेको स्कुटर पहिलो पटक धनगढीबाट बिक्रि थालिएको जानकारी दिए । उनकाअनुसार आरोग्य मोटर्सले देशका अन्य भागमा समेत बिक्रि वितरण गर्ने गरी धनगढीमा सोरुम सञ्चालनमा ल्याएको हो ।

Dhangadhi_Sub-Metropolitan City Suvakamana 2081

सिंगल ब्याट्रीबाट एक पटकमा चार्ज गर्दा १५० देखि १८० किलोमिटर सम्म गुडाउन मिल्ने स्कुटरको प्रयोगले पेट्रोलियम पदार्थ खरिद, सर्भिस गर्नुपर्ने जस्ता खर्च कटौती गर्ने मगरको भनाई थियो । फाइनान्समा २ लाख ७० हजार र नगद तिरेर स्कुटर दुई लाख ५० हजारसम्मका खरिद गर्न सकिने सोरुमले जनाएको छ ।

Gaurishankar Dental

आरोग्य मोटर्सका सञ्चालक यज्ञराज ढुंगानाले धनगढीमा एरोमा ईभीका तीन वटा मोडल देशका अन्य शहर र अनलाइन प्रणालीबाट खरिद गर्दा महंगो पर्ने तर आफ्नो सोरुमले कम्तीमा पनि ३० हजार रुपैयाँ सम्म कम लिएर बिक्रि गरिरहेको जनाए ।

 

 

उनकाअनुसार विशेष सुविधा अन्तरगत नवीकरण वाफत यातायात कार्यालयले लिने ५ वर्षको शुल्क स्वयंम कम्पनीले नै व्यहोर्ने व्यवस्था गरेको छ । स्कुटर खरिद गरेपछि कुनै प्रकारको समस्या देखिएमा इलेक्टीकल इन्जियरको समेत व्यवस्था गरिएको ढुंगानाले बताए ।

 

धनगढीका लागी आधिकारिक बिक्रेता आरोग्य मोटर्सले नै १९० सि सिको अरोमा जेड मोटरसाइकल पनि बजारमा ल्याएको छ । उक्त मोटरसाइकलको मूल्य फाइनान्सको सुविधासहित ४ लाख ८० हजार तोकिएको सञ्चालक ढुंगानाले जानकारी दिए ।

प्रती लिटर ४२ किलोमिटरसम्मको माइलेज दिने जापनिज मोडलको मोटरसाइकल पहाडी क्षेत्र र लामो रुटमा यात्रा गर्न सहज हुने बताइएको छ ।

DHN_Aaglagi
Loading...