महिलाहरूमा देखिएको रक्तअल्पताको अन्त्य पोषण कार्यक्रम सञ्चालन गरिनेछः प्रधानमन्त्रि

काठमाडौं ।
प्रधानमन्त्री प्रचण्डले ११३औँ अन्तर्राष्ट्रिय श्रमिक महिला दिवसको अवसर पारेर महिलाहरूको उपचारलाई विशेष कार्यक्रमको रूपमा निःशुल्क सेवा विस्तार गरिने बताएका छन् ।

Kanun123

प्रधानमन्त्रीले ११३औँ अन्तर्राष्ट्रिय श्रमिक महिला दिवसको अवसर पार्दै काठमाडौँमा आयोजित कार्यक्रमलाइ सम्बोधन गर्दै महिलाहरूमा देखिने पाठेघरको क्यान्सर र स्तन क्यान्सरको शीघ्र पहिचान र उपचारलाई विशेष कार्यक्रमको रूपमा निःशुल्क सेवा विस्तार गरिने बताएका हुन् ।

‘सातवटै प्रदेशमा निसन्तान उपचार सेवा, वडास्तरमा नवजात शिशु स्याहार केन्द्रको स्थापना, महिलाहरूमा देखिने पाठेघरको क्यान्सर र स्तन क्यान्सरको शीघ्र पहिचान र उपचारलाई विशेष कार्यक्रमको रूपमा निःशुल्क सेवा विस्तार गरिनेछ । साथै पाठेघरको क्यान्सर रोकथामको लागि ९ देखि १३ वर्षका बालिकालक्षित एचपीभी खोप कार्यक्रमलाई देशव्यापी विस्तार गरिनेछ,’ उनले भने, ‘करिब ३४ प्रतिशत महिलाहरुमा प्रजनन् उमेर समूहका महिलाहरूमा देखिएको रक्तअल्पताको अन्त्य गर्न महिलालक्षित पोषण कार्यक्रम सञ्चालन गरिनेछ ।’

Kailali_mahotsab
सम्बन्धित
Loading...